Egy teljesen átlagos magyar cikk a FigyelőNetről (csupán illusztráció, a hírt valószínűleg az MTI-től vették át).
Mi derül ki belőle? Semmi. Blablabla, ugyanaz, mint mindig.
- Kormány
- Az államháztartási hiány kedvezően alakul.
- Ellenzék
- Francokat alakul kedvezően!
Ezek után hogyan vitatkoznak (és sajnos gondolkoznak) az emberek a politikáról?
- Kormánypárti választópolgár
- Az államháztartási hiány kedvezően alakul.
- Ellenzéki választópolgár
- Francokat alakul kedvezően!
A tények szinte senkit sem érdekelnek. Engem viszont érdekelne, hogy mire alapozza az egyik és a másik oldal a véleményét. Elvileg a sajtó azért van, hogy ezekhez az információkhoz könnyen hozzáférjünk, nem? Hol vannak a politikai elemzők, akik mérlegelik, hogy kinek van igaza? Esetleg csak közvetítik a politikusok indoklását (persze ha a politikusok nem indokolnak, akkor muszáj nyomozni, tehát mégiscsak muszáj lesz nagyobb energiát belefektetni… de minimum meg lehet őket kérdezni).
A kormánypárt feldobott néhány számot, az ellenzék viszont csak minősítette a megszólalást. Abba kellene hagyni az ellenkezést, és igazi ellenzéki politikát kellene folytatni.
Hosszú az út még addig, mire itt a körülmények emlékeztetni fognak egy igazi demokráciára. Az újságírók pedig elkezdhetnének hírek helyett információkat közölni.
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.